avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters381735

Activitate ContSters381735

Răspuns la discuția divort fara copii
buna ziua, am depus la dosar probele mele si el nu are martori, le vrea sa ma scoata vinovata si daca voi esi sau eu spun din vina mea ......poata sa imi ceara daune morale ????!!!
alfel eu spun ca este din vina mea. ca se tot amina divortu pina nu ne intelegem. avem 6 aminari si daca nu ne intellegem pina cind se se amina??? trebue sa ia judecatorul o decizie. va multumesc pentur raspinsuli si actest cite mai multe raspunsuri.

nu este in italia procesul , este in romania la judecatoria slatina olt.

buna ziua judecatoria romania slatina azis ca nu este se competenta sa judece acest proces. tribunalul a hotarit ca da este competenta judecatoria ronana slatina este de competenta sa judece procesul si acum acolo este pe rol.

el nu stie ca eu am pe cineva , noi ne vedem in secret si foatre rar ca el nu sta inronania .


[mesaj editat - 1.3 din regulament]
buna ziua , dupa ce se pronunta divortul mai ramin cu partajul ma pot recasatori ???!!!
buna ziua, sunt in divort cu sotul meu find italian ,divortul este in romania , el vrea sa ma scoata vinoata si daca ma scoate vinovata cat ar zice judecatorul sa ii platesc cat ar fi ca cifre sa stiu la ce ma astept???!!! va multumesc anticipat
Răspuns la discuția divort fara copii
buna seara ! vreau sa va aderesez si eu o intrebare : cum pot divorta mai repede de el ? pe mine asta ma intereseaza. le vrea sa ma scoata vinovata sa platesc eu . va rog sa imi raspundeti ! multumesc mult anticipat !!!
Răspuns la discuția partaj cu in cetatean strain

buna ziua! eu am fost casatorita cu un italian si in timpul casatoriei cu le eu am cumparat un pamint arabil, pe bani mei. Dar cind l_am cumparat notarul mi_a zis ca le nu are dreptul la pamint find italian, acum eu am bagat divortul de le si intre timp am vandut pamintul (find in divort), notara mi_a zis ca pot vande fara el ca nu area dreptul si l_am vandut. El acum vrea bani din acest pamint prin partaj, are cistig de cauza sa ii dau bani sau din valoarea pamanturilor??? astept raspunsuri...
Răspuns la discuția partaj cu in cetatean strain

buna ziua! eu am fost casatorita cu un italian si in timpul casatoriei cu le eu am cumparat un pamint arabil, pe bani mei. Dar cind l_am cumparat notarul mi_a zis ca le nu are dreptul la pamint find italian cu legea 18
, acum eu am bagat divortul de le si intre timp am vandut pamintul (find in divort), notara mi_a zis ca pot vande fara el ca nu area dreptul si l_am vandut. El acum vrea bani din acest pamint prin partaj, are cistig de cauza sa ii dau bani sau din valoarea pamanturilor ??? astept raspuns !

Răspuns la discuția partaj cu in cetatean strain
Buna seara ! cu legea 18 el nu are dreptul asa ca nu cred ca ii revine nimic ?! poate la suma pe care am loato pe pamint. multumesc anticipat!
buna ziua! eu am fost casatorita cu un italian si in timpul casatoriei cu le eu am cumparat un pamint arabil, pe bani mei. Dar cind l_am cumparat notarul mi_a zis ca le nu are dreptul la pamint find italian, acum eu am bagat divortul de le si intre timp am vandut pamintul (find in divort), notara mi_a zis ca pot vande fara el ca nu area dreptul si l_am vandut. El acum vrea bani din acest pamint prin partaj, are cistig de cauza sa ii dau bani sau din valoarea pamanturilor??? astept raspunsuri !!!
Răspuns la discuția divort fara copii
Buna seara ! Da am lamurito cu competenta.Da am avut o problema ca judecatorul cind a auzit ca noi am locuit in it. a zis ca nu este de competenta judecatoriei romine. Acum ne judecam pe fond la judecatoeie primul termen. Ne_a audiat martori ii cadiaza di nou?!
buna seara! pentru ca el este it. si pina ia audiat martori apoi cu vacanta de vara apoi ca judecatoria nu este de competenta, eu am facut recurs la tribunal, acum am hotarire de la tribulal sa judeca la noi in rominia la judecatorie acum pe fond. mai audiaza iaras mazrtori daca au fost audiati ?! multumesc anticipat !
Răspuns la discuția divort fara copii
buna seara, el a vrut sa il transfere in it. eu judecatorul a zis ca nu este de competenta lui eu am facut recurs la tribunat , tribunalul a zis ca este de competenta judecatorie slatina acum este primul termen pe fond.