Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort fara copii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort fara copii

buna ziua, sunt in divort cu sotul meu find italian ,divortul este in romania , el vrea sa ma scoata vinoata si daca ma scoate vinovata cat ar zice judecatorul sa ii platesc cat ar fi ca cifre sa stiu la ce ma astept???!!! va multumesc anticipat
Daca divortul se pronunta din vina dvs, sotul are dreptul la despagubiri. Sotul e cel care cere o anumita suma , cat ar crede el ca ar compensa prejudiciul creat prin divort. Mai departe, judecatorul e cel care apreciaza daca suma e justa sau nu.