avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1244 soluții astăzi

Rămâi informat cu avocatnet.ro, acum și pe Google News. Click aici și apasă pe urmărește-ne (follow sau steluță)!

Forum Activitate bucur2007

Activitate bucur2007

Răspuns la discuția contestarea fisei de evaluare
Va multumesc si pt atat.... Eu am contestat-o si la nivel superior, insa mi-a fost trimisa spre solutionare tot sefului meu ierarhic; ce nedumerire am eu(si din acest motiv vroiam sa vad legea) este faptul ca eu consider ca pt solutionarea contestatiei ar fi fost necesara numirea unei comisiii care sa-mi evaluaeze performantele si nu tot seful ierarhic care a dat punctajul initial, or acest lucru nu s-a intamplat. dar de la cum mi se pare mie corect pana la aplicarea legii e cale lunga....:):):)
Răspuns la discuția contestarea fisei de evaluare
SEf Serviciu Administrativ, la Consiliul Local Sector 2
Va rog sa-mi spuneti cum se poate contesta o fisa de evaluare a performantelor profesionale individuale. CAre sunt exact pasii de urmat si legislatia in vigoare. Sunt personal contractual. Multumesc!
Răspuns la discuția Fisa de evaluare
Din cate stiu eu punctajul(in institutiile publice) se acorda de catre ordonatorul de credite in funnctie de performantele individuale ale angajatului, nu numai dupa pregatirea acestuia.
Evaluarea se efectueaza o data pe an, de obicei la inceputul anului pentru anul trecut.
Răspuns la discuția Fisa de evaluare
1. poate sa-mi spuna si mie cineva care este modul de contestare al unei fise de evaluare..... exact pasii de urmat;
2. in ce act normativ se regasesc normele metodologice privind evaluarea;
3. care sunt baremele pe puncte. limitele minime si maxime.
Va multumesc!:">