avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Activitate simonacovic

Activitate simonacovic

Se pare ca nu prea am cum sa aflu.O sa merg la AnPC sa vad ce pot face. Mulțumesc frumos!
Ionut.ion a scris:

Daca este un site din Romania ( chiar si din UE) puteti incepe cu o plangere la ANPC. Apoi notificare prin avocat, instanta... poate si politie, pentru inselaciune...

Daca este din afara UE, site-ul este o clona a unui site cunoscut si nu ati realizat asta.. mai greu sa recuperati ceva...


buna ziua! ce pot face in situatia in care am facut o comanda pe un site,am platit-o cu cardul si nu mai soseste? am incercat sa iau legatura cu ei si nu mai raspund nici la mesaje nici la email.multumesc!
buna seara,as dori sa stiu daca tatal meu poate beneficia de ajutorul pentru sotul supravietuitor in conditiile legii 378/2004.mentionez ca am fost refuzati la casa de pensii Dolj pe motiv ca acest ajutor l-ar fi primit daca ar fi avut pensia de 342 lei.in lege este specificat ca acest ajutor poate fi primit daca sotul supravietuitor are pensia sub nivelul pensiei medii pe anul in curs care nu este nicidecum 342 lei.
multumesc frumos!