Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... buna ziua! ce pot face in situatia in care am facut o ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

buna ziua! ce pot face in situatia in care am facut o comanda ...

buna ziua! ce pot face in situatia in care am facut o comanda pe un site,am platit-o cu cardul si nu mai soseste? am incercat sa iau legatura cu ei si nu mai raspund nici la mesaje nici la email.multumesc!
Daca este un site din Romania ( chiar si din UE) puteti incepe cu o plangere la ANPC. Apoi notificare prin avocat, instanta... poate si politie, pentru inselaciune...

Daca este din afara UE, site-ul este o clona a unui site cunoscut si nu ati realizat asta.. mai greu sa recuperati ceva...
Se pare ca nu prea am cum sa aflu.O sa merg la AnPC sa vad ce pot face. Mulțumesc frumos!
Ionut.ion a scris:

Daca este un site din Romania ( chiar si din UE) puteti incepe cu o plangere la ANPC. Apoi notificare prin avocat, instanta... poate si politie, pentru inselaciune...

Daca este din afara UE, site-ul este o clona a unui site cunoscut si nu ati realizat asta.. mai greu sa recuperati ceva...

Nu exista datele de contact ale firmei pe acel site?
Site-ul nu mai este activ?