avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... buna ziua! ce pot face in situatia in care am facut o ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

buna ziua! ce pot face in situatia in care am facut o comanda ...

buna ziua! ce pot face in situatia in care am facut o comanda pe un site,am platit-o cu cardul si nu mai soseste? am incercat sa iau legatura cu ei si nu mai raspund nici la mesaje nici la email.multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 15:10, 5 Decembrie 2023
Daca este un site din Romania ( chiar si din UE) puteti incepe cu o plangere la ANPC. Apoi notificare prin avocat, instanta... poate si politie, pentru inselaciune...

Daca este din afara UE, site-ul este o clona a unui site cunoscut si nu ati realizat asta.. mai greu sa recuperati ceva...
Se pare ca nu prea am cum sa aflu.O sa merg la AnPC sa vad ce pot face. Mulțumesc frumos!
Ionut.ion a scris:

Daca este un site din Romania ( chiar si din UE) puteti incepe cu o plangere la ANPC. Apoi notificare prin avocat, instanta... poate si politie, pentru inselaciune...

Daca este din afara UE, site-ul este o clona a unui site cunoscut si nu ati realizat asta.. mai greu sa recuperati ceva...


Nu exista datele de contact ale firmei pe acel site?
Site-ul nu mai este activ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare bani comanda online yssas yssas Cum pot recupera banii de la o comanda online, plata numerar la livrare ce a fost o țeapă? Am comandat online parfumuri de pe un site, ce avea la contact un ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in urma cu o saptamana am postat un anunt pe olx in ... MateiB0 MateiB0 Buna ziua, In urma cu o saptamana am postat un anunt pe olx in care imi vindeam un breloc si am fost contactat de o persoana care pretindea sa il ... (vezi toată discuția)
Furnizare produs gresit la comanda pe site tanarobot tanarobot Buna ziua, Pe 30.10.2022 am facut o comanda pe un site, lenjerii pat. Am primit comanda dar am constatat ca mi-au fost expediate alte produse. Am incercat sa ... (vezi toată discuția)