avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 408 soluții astăzi
Forum Activitate Tete

Activitate Tete

Buna ziua,la ce cod de indemnizatie si diagnostic se incadreaza o persoana care a fost internata in spital confirmata pozitiv Covid 19?Concediul s-a dat cu cod de indemnizatie 01(boala obisnuita) si cod diag.503 .Nu ar trebui sa fie cod de boala infecto-contagioasa,in conditiile in care pe perioada spitalizarii au fost considerati contagiosi?(internati in spital declarat pt.Covid si neavand dreptul de a iesi din camera).
Răspuns la discuția Spor upu smurd asistenti
Ordinul MS nr. 547/2010,nu Oug.
Răspuns la discuția Spor upu smurd asistenti
Din Oug rezulta ca tot personalul medico-sanitar din upu ar trebui sa aiba acelasi spor.Sau ma insel?
Buna ziua,as dori sa stiu daca exista un spor egal pentru angajatii din cadrul upu sau angajatorul poate decide ca unii sa primeasca mai mult si altii mai putin?
Multumesc pentru raspuns.O zi buna!
Pana in luna iulie inclusiv,salariul de baza era 1825.Din luna august e 1560,asa cum ati zis.Conform OUG nu e legala aceasta micsorare.
Asistent medical debutant PL,gradatia B,clasa25.Upu-Smurd
Buna ziua.Desi in urma noii grile de salarizare,salariile din mediul sanitar ar fi trebuit sa creasca,ma confrunt cu o problema:al meu a scazut cu 200lei fata de luna iulie.Mentionez ca in luna august nu am avut concediu sau zile lipsa.