avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate iceflame

Activitate iceflame

un funcționar public poate sa ramana angajat pe postul lui daca iese la pensie la limita de varsta ?
Administratia publica locala are obligatia legala sa acorde indemnizatie de hrana in anul 2018 ? Dar ticheie de vacanta? Conform carui act normativ?
In 1986 am cumparat o casa cu terenul aferent, pe care o detin si astazi, desi in acea perioada se putea cumpara casa doar cu 250 mp de teren .
Dupa 1990 s-a emis titlul de proprietate gresit, pe numele vanzatorului, al fostului proprietar. Primaria care distribuia aceste titluri venite de la resedinta de judet, la data cand m-am dus sa il ridic, a considerat ca trebuie modificat si la oprit sa il trimita inapoi. Nu stiu ce s-a intamplat, eu am neglijat si nu am mai primit nimic, acest document nu mi-a fost solicitat nicaieri, avand act de vanzare cumparare. Acum la aceasta adresa figureaza emis tot acel titlul de proprietate eronat, iar documentul original nu mai este de gasit.
Va rog sa imi spuneti ce posibilitate exista de a deveni proprietar pe terenul curtii cumparate cu 30 de ani in urma, pentru care am platit impozite conform legilor in vigoare.Va multumesc !