Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlul de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlul de proprietate

In 1986 am cumparat o casa cu terenul aferent, pe care o detin si astazi, desi in acea perioada se putea cumpara casa doar cu 250 mp de teren .
Dupa 1990 s-a emis titlul de proprietate gresit, pe numele vanzatorului, al fostului proprietar. Primaria care distribuia aceste titluri venite de la resedinta de judet, la data cand m-am dus sa il ridic, a considerat ca trebuie modificat si la oprit sa il trimita inapoi. Nu stiu ce s-a intamplat, eu am neglijat si nu am mai primit nimic, acest document nu mi-a fost solicitat nicaieri, avand act de vanzare cumparare. Acum la aceasta adresa figureaza emis tot acel titlul de proprietate eronat, iar documentul original nu mai este de gasit.
Va rog sa imi spuneti ce posibilitate exista de a deveni proprietar pe terenul curtii cumparate cu 30 de ani in urma, pentru care am platit impozite conform legilor in vigoare.Va multumesc !
Buna ziua,
Va trebui sa va adresati instantelor de judecata pentru constatarea unei uzucapiuni de 30 de ani.
Problema trebuia rezolvata atunci fara cheltuieli.