avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Activitate edmond79

Activitate edmond79

Salutare. Va rog sa imi spuneti si mie care e modalitatea corecta de a proceda. Este vorba de o masina Opel Agila (valoare nu mai mare de 1000 E) care a apartinut sotului mamei mele. Acesta a decedat in urma cu vreo 3 luni si mai are 2 copii din prima casatorie. Masina a fost cumparata in timpul casatoriei cu mama mea. Exista vreo posibilitate sa treaca masina pe numele ei fara a mai apela la acesti copii ? Mentionez ca relatiile nu sunt tocmai amiabile. Va multumesc.
Care este timpul minim de repaus care trebuie acordat dupa tura de 12 ore noapte in conditiile unui program regulat de 12/24, 12/48. Va rog sa imi indicati incadrarea legala daca se poate. Multumesc.
Conform legii actuale a invatamantului unde se incadreaza studiile postuniversitare academice ? Sunt ele echivalente cu un master sau sunt in afara scalei. In situatia in care la examenul pe un post sunt necesare studii de master, exista o prevedere legala care sa echivaleze aceste studii postuniversitare academice cu masteratul, sau, acum la multa vreme dupa ce am terminat aceasta forma de invatamant si credeam ca sunt posesor de diploma de master, de fapt e altceva. Va multumesc.