Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Repaus legal dupa tura de 12 ore noapte.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Repaus legal dupa tura de 12 ore noapte.

Care este timpul minim de repaus care trebuie acordat dupa tura de 12 ore noapte in conditiile unui program regulat de 12/24, 12/48. Va rog sa imi indicati incadrarea legala daca se poate. Multumesc.
Art.115 C.mun.
....
(2) Durata zilnică a timpului de muncă de 12 ore va fi urmată de o perioadă de repaus de 24 de ore.