avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Activitate Valentina 2008

Activitate Valentina 2008

Bună ziua.
Am o problema cu vecinii de pe pariere(romi).In urma unor discuții s-au revoltat foarte tare și m-au făcut în toate felurile,ba au mai venit și la ușă să-mi demonstreze că eu sânt rea și altele,ei fiind chiriași ai primăriei iar din când în când sânt vizitați și de mascați,ce pot face data viitoare când îmi mai aduce injurii foarte urâte,exista ceva legal pentru ai face să stea în bancă lor sau santem obligați să-i suportam comportamentul.Multumesc.
Bună seara,daca eu doresc sa îmi pun camera de filmat pe palier iar unul din vecin este chiriaș al primăriei,ce fac,ptr că ei sânt motivul pentru care îmi doresc montarea camerei,trebuie sa le cer acordul?Sincer nu mi s-ar părea ok.multumesc.
Discuție Donatie
Buna ziua.dupa divort i.am facut fostului meu sot act de donatie pentru un teren,as dori sa stiu daca dupa decesul lui eu mi.l mai pot lua inapoi.multumesc anticipat.
Discuție Poprire
Buna seara.as dori sa stiu unde pot gasi un model de formular pentru sistare partiala a popririi.
Multumesc.
Buna seara.imi cer scuze...instiintarea am primito din partea asociatiei blocului.
Buna seara.am o datorie la intretinere de 4000 lei.Lunar am dar cate 300 iar de 3 luni achit cate 600lei.In urma cu doua luni am primit o instiintre de recuperare a datorie in caz ca nu achit suma in 10 zile de la primirea instiintarii.as dori sa stiu daca ma poate da in judecata in situati in care eu lunar am cotizat cu o suma modica.multumesc anticipat.seara placuta.