avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Activitate catalinciprian

Activitate catalinciprian

Vreau sa retrag toată suma de 100 de milioane de pe el dar acest lucru nu mi sa spus ca trebuie sa achit toată suna aia retrasa în maxim 55 de zile nemulțumirea e ca nu îmi spun concret....am pensie de 2300 de lei

Dapix a scris:

Care e "vrăjeala" băncii`? Ce vă nemulțumește la acest card de credit`?

Vreau sa fac un card de credit de la bt și am fost azi dar după ce am ajuns acasă am aflat ca este o vrăjeală dar cei de la banca nu mi.au explicat asa ceva pescuit
Sunt pensionar am 65 de ani am pensie de 2300 de lei și vreau sa ma împrumut 10000 de lei. Eu vreau sa scot bani aia 10000 de lei de pe cardul ala de cumpărături și nu știu în cât timp trebuie sai pun înapoi?cata rata plătesc menționez ca zice cu 0 dobânda dacă ma poate ajuta cineva momentan nu am luat cardul de-abia peste 3 zile dar o sa renunț dacă mai pot dar sigur pot
As vrea sa ma ajutați dacă se poate într-o problema referitoare la o agenție de munca în Italia ca badanta nu găsesc deloc nici un răspuns....și nu știu dacă este adevărat sau nu sau este prosteala agenția se numește CEEL TOR NUMELE EI pe Facebook este Carmen Carme este cooperativa la agenția asta din Italia dar nu are nici o informație pe Facebook as vrea sa știu dacă a lucrat careva cu ea și îmi poate da niște amănunte despre ea
Asa o sa fac este prima teapa de acest gen
Dar dacă e sa îmi refuz propriul meu colet de la fan curier pur și simplu sa nu-l iau ca să plătesc tur-retur deoarece este o suma destul de mare și nu face coletul cat trebuie sa plătesc se întâmplă ceva ?

Am trimis cuiva un colet un telefon în valoare de 200 lei și îmi zice ca nu a fost acasă ca a fost la servici problema este ca vreau sa fac o sesizare ceva în jud Tulcea sau sa fie sancționați astfel de oameni unde as putea sa ma adresez
Am o intrebare am lucrat in italia timp de 15 ani de zile am rezidență m.am îmbolnăvit handicap paralizie iau pensie de handicap si de însoțitor acum 2 ani sunt in romania la un azil de bătrâni as vrea sa stiu daca pot ramane fara pensia din italia daca află cei de acolo ca stau aici in romania ....aici in romania momentan nu am nici o pensie dar vreau sa imi fac deoarece nu dispun de asigurare medicală medic de familie si nu stiu daca raman fara pensia de acolo sau nu italia
Buna ziua am o intrebare referitoare la o autorizație de stivuitorist o am din 01.10 2021 si nu am nici o viză pe talon vreau sa lucrez si nu stiu daca mai este valabilă sau cum procedez trebuie sa fac iar un curs ceva ?
Cum ai procedat pentru permis când l.ati luat după ce saubimpl8nit 30 de zile de la suspendare sau de când ați dat redobandirea

Coman2010 a scris:

Buna ziua,

In data de 21 aug 2016 am fost oprit de un echipaj politie pe raza municipiului MANGALIA (eu avand domiciliul in BRAILA) testat alcoolemie, rezultatul fiind 0,11 mg/l alcoolemie in aer expirat:
- amenda 1125 lei
- retinere permis conducere 90 zile

Va rog sa ma lamuriti daca as putea sa imi redobandesc permisul de conducere in urma examenului 13 din 15 intrebari.

(am primit informatii contradictorii, politistul care m-a amendat mi-a spus ca pot ramane cu o suspendare de 30 zile in urma promovarii examenului, iar de la un birou de informatii la politie mi s-a spun ca pentru alcoolemie nu se reduce suspendarea prin examenul de redobandire.

Va multumesc anticipat!



Am înțeles

Da așă este am prins legea veche înainte de a intra si de aceea zic ca nu mi.a zis nimic politia de a nu mai da redobandirea deci daca intra legea ce.a noua nu ma încadram oricum pe 16 adica fix 31 de zile după suspendarea permisului si cand am împlinit 30+1 zi o sa ms duc sa imi ridic permisul cu siguranta.neasteptand mesajul pe e-mail de la politie precum mi.a acceptat redobandirea 30 de zile