avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate ALINA PLOYOGEA

Activitate ALINA PLOYOGEA

Răspuns la discuția Alcool aer expirat 0.44
Tip solutie: admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea de confirmarea a renunţării la urmărirea penală, formulată de procuror în dosarul penal nr. 2081/P/2016 al Parchetului de pe lângă Judecătoria . În baza art. 318 alin. 15 teza întâi Cod procedură penală constată legalitatea şi temeinicia soluţiei de renunţare la urmărirea penală dispusă prin ordonanţa din data de 19.04.2017 în dosarul cu numărul de mai sus faţă de inculpat, cu privire la săvârşirea infracţiunii de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe, prevăzute de art. 336 alin. 1 Cod penal şi o confirmă. În baza art. 275 alin. 3 Cod procedură penală cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Definitivă. Pronunţată în şedinţa din camera de consiliu, azi,. Intrebarea mea este cand pot recupera permisul de conducere si ce trebuieste sa fac in continuare?Va multumesc!
Tip solutie: admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea de confirmarea a renunţării la urmărirea penală, formulată de procuror în dosarul penal nr. 2081/P/2016 al Parchetului de pe lângă Judecătoria . În baza art. 318 alin. 15 teza întâi Cod procedură penală constată legalitatea şi temeinicia soluţiei de renunţare la urmărirea penală dispusă prin ordonanţa din data de 19.04.2017 în dosarul cu numărul de mai sus faţă de inculpat, cu privire la săvârşirea infracţiunii de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe, prevăzute de art. 336 alin. 1 Cod penal şi o confirmă. În baza art. 275 alin. 3 Cod procedură penală cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Definitivă. Pronunţată în şedinţa din camera de consiliu, azi,. Intrebarea mea este cand pot recupera permisul de conducere si ce trebuieste sa fac in continuare?Va multumesc!


Răspuns la discuția Alcool aer expirat 0.44
Buna ziua, am dat declaratie ca inculpat , politistul a spus ca procurorul renunta la urmarirea penala, acum astept sa vad cand ma va chema la procuratura. Va rog sa mi spuneti cat poate dura pana voi fi chemat la parchet , tinand cont ca nu mai am permis de aproape 4 luni.
Răspuns la discuția Alcool aer expirat 0.44
ce soluti exista?
Răspuns la discuția Alcool aer expirat 0.44
DA
Răspuns la discuția Alcool aer expirat 0.44
Buna ziua, in data de 10.01.2017 am fost chemata la politie sa dau o declaratie , mi-am recunoscut vina, ieri am fost instiintata de catre avocata ca trebuie sa merg din nou la politie pentru inca o declaratie , deja am dat doua, va rog sa-mi spuneti ce inseamna asta, ce a-si mai putea declara ?
Răspuns la discuția Alcool aer expirat 0.44
Buna ziua, mi-ai facut dosar penal, am luat avocat , procurorul de caz este in vacanta si uite asa ma tot amana, este posibil ca porocurorul sa solutioneze cazul fara a ma mai trimite in judecata?
Buna ziua. Va rog sa- mi spuneti la o alcoolemie de 0.44 in aerul expirat si la prima proba de sânge 0.90, a doua proba 0.71 , care ar fi consecințele.