Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcool aer expirat 0.44
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcool aer expirat 0.44

Buna ziua. Va rog sa- mi spuneti la o alcoolemie de 0.44 in aerul expirat si la prima proba de sânge 0.90, a doua proba 0.71 , care ar fi consecințele.
Este posibila si o solutie de renuntare la urmarire penala.
Pentru o imbibatie de 0,90 g/l alcool pur în sânge veți fi trimis în judecata. Administrați probe și poate reușiți să obțineți o renunțare la urmărirea penală din partea procurorului.
Buna ziua, mi-ai facut dosar penal, am luat avocat , procurorul de caz este in vacanta si uite asa ma tot amana, este posibil ca porocurorul sa solutioneze cazul fara a ma mai trimite in judecata?
V-am raspuns ca este posibil, nu cititi raspunsurile?
Buna ziua, in data de 10.01.2017 am fost chemata la politie sa dau o declaratie , mi-am recunoscut vina, ieri am fost instiintata de catre avocata ca trebuie sa merg din nou la politie pentru inca o declaratie , deja am dat doua, va rog sa-mi spuneti ce inseamna asta, ce a-si mai putea declara ?