avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Activitate Iulian iulian

Activitate Iulian iulian

eu cetatean roman vreau sa ma casatoresc cu cetateanca din Republica Moldova si sa locuim impreuna pe teritoriul Romaniei ,mentionez ca ea a depus dosarul in Romania pentru obtinerea cetateniei si dorim ca pana la solutionarea dosarului sa ne casatorim ...de ce documente avem nevoie si cum sa procedam pentru a fii impreuna ca sot si sotie si care sunt pasii de urmat ca totul sa fie legal va rog frumos sa ma ajutati,va multumesc
Buna ziua,va rog sa ma ajutati.....lucrez la o firma de paza incepand cu data de 05-08-2017,si am semnat contractul pe perioada determinata adica pana pe 11-11-2017,ieri am fost anuntati noi cei trei agenti al postului respectiv ca trebuie sa ne dam demisia ca au pierdut acest post si ca ii pare rau de noi si tot asa,acum intreb se poate ca sa ne oblige sa ne dam demisia sau trebuia sa ne tina angajati pana la expirarea contractului? Demisia vor sa o dam incepand cu data de 8 septembrie.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns........va multumesc mult daca e nevoie va pot spune si cum se numeste firma si sa vedeti ce obiectiv important are.Astept raspuns cat mai urgent.
Daca un angajat lipseste trei zile de la locul de munca pe motive medicale,angajatorul ii poate retine bonurile valorice pe toata luna ?