avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Activitate Cristian0711

Activitate Cristian0711

O persoana, a depus la politie 2 petitii, in numele nepoatei mele (care bineinteles habar nu avea), impotriva mea! Cui ar trebui sa ma adresez pentru identificarea acelei persoane? Mentionez ca s-a folosit o copie veche a cartii de identitate a nepoatei precum si un numar de telefon pe care nu il mai are de foarte mult timp. Multumesc!
Lipsa dreptului de folosinta auto!

Buna seara! Va rog frumos sa imi spuneti si mie cum se calculeaza lipsa dreptului de folosinta al unui autoturism, altul decat chitante taxi, bilete de tren si autobuz.
Am inteles de la cineva ca s-ar lua o medie anuala de kilometri, etc, insa as dori parerea unui expert. Multumesc frumos.
Nu se vede decat usa mea. Nu se vede palierul sau usa unui alt vecin.
Doresc sa montez o camera de supraveghere pe palier, la bloc. Am acordul tuturor vecinilor si al Asociatiei de Propietari, mai putin unul, care banuiesc ca este cel care mi-a pus superglue in butucul usii. Camera se pote monta indreptata spre usa mea! Pot avea probleme, neavand semnatura celui banuit? Care ar fi pasii pe care trebuie sa-i urmez? Multumesc!
Doresc sa montez o camera de supraveghere pe palier, la bloc. Am acordul tuturor vecinilor si al Asociatiei de Propietari, mai putin unul, care banuiesc ca este cel care mi-a pus superglue in butucul usii. Camera se pote monta doar indreptata spre usa mea! Poat avea probleme, neavand semnatura celui banuit? Multumesc!
Camera de supraveghere pe palier, la bloc
Răspuns la discuția Pontaj
Multumesc pentru raspuns! Toata lumea stie cum functioneaza ITM. Sunt putine cazurile cand acestia isi fac cu adevarat treaba. De obicei (dar nu este un obicei) acestia accepta “atentii” pentru a rezolva problema, mai ales daca firma este mare. Pot merge in instanta intai sau instanta imi va cere dovada sesizarii ITM?
Discuție Pontaj
Buna ziua! Acum ceva timp, am fost angajat intr-un post de conducere! Seful direct, cand a observat ca scanez legitimatia de pontaj, mi-a spus sa nu o mai fac pentru ca ii dau in plus de lucru. Am lucrat foarte multe ore peste program, ore care au fost modificate de acesta electronic, Ulterior, o circulara, ne-a obligat ca toti, inclusiv seful meu sa scaneze aceasta legitimatie. Chiar si asa, desi am mai stat peste program, acesta a refuzat sa aprobe acele ore. Ce pot face in acest caz? Mentionez ca acum este prea tarziu sa mai primesc remuneratia pentru acele ore (multe)!
Cum anume ma puteti ajuta? Cum putem plus legatura?
Buna seara!

Cum pot afla, legal, locatia si ip-ul unui utilizator de facebook! Ce demersuri trebuie facute, la cine si in ce fel?

Multumesc!