avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate Frigioiu52

Activitate Frigioiu52

Referitor la impozitul pe o cladire mixta rezidentiala si nerezidentiala cu parter si etaj as vrea sa stiu cum se calculreaza impozitul avand in vedere ca o camera de la parter este folosita de un PFA (deci nerezidentiala).
Adica daca suprafata nerezidentiala se raporteaza la suprafata parter-uluii sau la suprafata cladirii (parter plus etaj). Multumesc
Multumesc
Multumesc.
In cazul in care cererea nu mai poate fi modificata, instanta o va respinge ? Asta avand in vedere ca articolul gresit si cel corect se refera la forme de co-proprietate diferite dar esenta cererii nu se schimba.
Multumesc
Intr-un proces de drept civil, poate reclamantul schimba articolul din codul civil ulterior cererii de chemare in judecata in cazul in care constanta ca articolul pe care si-a bazat cererea este gresit ?
Multumesc
Multumesc. Din neglijenta a expirat sediul social si s-a reinnoit dar ANAF nu a reactivat fiscal firma (nu se stie de ce). Toate declaratiile au fost depuse la termen. De aceea intrabarea este daca se sterge cazierul fiscal dupa 5 ani sau nu.
Multumesc
Buna ziua,
As vrea sa stiu daca cazierul fiscal al administratorului unui SRL pentru expirare valabilitate sediu social se sterge dupa 5 ani.
Sediul a fost reinnoit dar ANAF nu a reactivat fiscal firma (nu am reusit sa aflu de ce).
Multumesc
Multumesc.
Multumesc pentru raspuns. Sa inteleg ca prima zi lucratoare dupa indeplininirea celor 10 zile se exclude ?
Multumesc
Multumesc mult pentru raspuns.
Cum se calculeaza termenul de 10 zile de la data comunicarii avand in vedere ca stampila postei (data primirii) este 22 Decemberie 2022 iar termenul este de 10 zile.
Multumesc