avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 639 soluții astăzi
Forum Activitate Gigel Vieru

Activitate Gigel Vieru

Va rog sa-mi dati si mie prevederea legala prin care, angajatorul care solicita o persoana pentru un anumit post, este obligat sa-l incadreze pe pozitia pentru care a facut solicitarea si respectiv a primit repartitia. Multumesc, am nevoie urgent!
Răspuns la discuția Infiintarea unei firme offshore
Daca va mai intereseaza cautati-ma pe profilul de consultant.
Ba da, dar nu sunt edificatoare in ceea ce priveste speta mea.
Rugaminte mare, cine poate sa-mi trimita si mie spete de la instantele din Bucuresti in care asiguratorul a fost obligat la despagubiri civile mari!
Răspuns la discuția vatamare corporala
Dvs. in propria cale de atac nu va puteti inrautati situatia, dar cat priveste recursul p.v.se poate schimba ceva pe ici pe colo dar nu foarte mult. Din experienta va spun ca aceasta pedeapsa este una indestulatoare, iar judecatorii prefera de regula sa pronunte cea mai facila solutie si anume respingerea recursurilor pentru ca nu mai trebuie sa motiveze solutia. Cu privire la posibilitatile ulterioare recursului.... = 0.
Oricum succes!
Răspuns la discuția Traducere autorizata INVOICE?
Factura fiscala este un document cu valoare strict contabila si nu este necesara traducerea nici autorizata nici neautorizata.Se inregistreaza ca atare cu specificatia produselor achizitionate si atat.
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati urgent cu un model de cerere de chemare in judecata pentru radierea unei societati comerciale din CIP- Banca Nationala.
Ce posibilitati exista sa retrag un cec fara acoperire daca a fost deja introdus in banca? Eu in calitate de emitent, sau beneficiarul, care dupa ce am facut o intelegere scrisa de reesalonare a debitului, ar vrea sa retraga cec-ul dar nu stie cum si nici eu nu maii intrevad o astfel de posibilitate la acest moment/
Cui ii solicit despagubiri pentru o masina avariata de tencuiala unui bloc in apropierea caruia am parcat o masina?
Buna ziua,
Poate sa ma ajute cineva cu sfaturi in privinta introducerii unei ocupatii noi in COR?
Ce am tot vazut pe site-ul ministerului este destul de vag, iar pe mine m-ar interesa daca a parcurs cineva toata procedura, eventual cu pasii ce trebuie sa-i faci
( pregatire profesionala, fisa postului, atestare profesionala, nivel de pregatire, etc.).M-ar interesa in mod deosebit punctul de plecare.
Multumesc