avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate Enache Ana

Activitate Enache Ana

Așa e procedura te dezbracă de tot
Buna dimineața soțul meu a fost închis pt conducere fără permis a primit pedeapsă de un an jumate din pedeapsa mai are jumătate de executat nu are rapoarte a făcut cursuri a ieșit la munca întrebarea mea este se poate cere arest la domiciliu prin redeschiderea dosarului?va mulțumesc
Răspuns la discuția Program vizita
Va multumesc tocmai am vb cu avocatul meu si ma lămurit el noi deja aveam pe rol proces pt schimbarea domiciliului al minorei
Răspuns la discuția Program vizita
Admite acțiunea formulată de de reclamată .........in contradictoriu cu pârâul .........dispune suplinirea acordului ....... in vederea emiterii pașaportului simplu sau electronic pentru minora .......si pt ca minora sa poata călători în Austria localitatea Graz pe o perioadă de un 1 de la data rămânerii definitive a prezentei sentințe. Obliga aparatul către reclamată la plata sumei..
Răspuns la discuția Program vizita
Ordonanța de a părăsi țara mi sa cerut contractul casei de închiriere din austria am avut un avocat care el sa ocupat de tot
Răspuns la discuția Program vizita
Prin suplinirea acordului la ieșirea din țară și la pasaport instanța mia dat permisiunea pe un an de a părăsi țara cu copilul
Buna ziua printr-un proces pt pe care l-am câștigat în august am putut sa imi scot copilul din țară și sa il aduc in Austria unde l-am înscris la scoala este in clasa 1 numai ca tatăl acum sa hotarat sa isi ceară drept de vizita din 2 in 2 săptămâni este posibil ca judecătorul sa admită astfel de cerere ?adica copilu sa fie plimbat asa mereu precizez ca tatăl până acum nu a avut program de vizita stabiliti pt ca la divorț a uitat sa ceara
Buna seara pe 29 am avut procesul pt suplinire de acord si am castigat cam cand ar trebui sa ajunga hotărârea si ce as putea face sa grăbesc redactarea ei? pt a putea pleca cu copii in vacanta de crăciun
Răspuns la discuția Semnatura tatalui ,
Mergeți în instanță si cereți suplinirea acordului semnătura pasaport si iesirea din țară cu minorii va trebui sa aveti un contract de munca si contract închiriere de acolo sau puteti cere custodie exclusivă dar e greu pt ca trebuie sa dovediți dezinteresul lui fata de copii cu martori înscrisuri și probe
Buna seara ieri am avut un proces la tribunalul olt Slatina a rămas în pronunțare cum pot afla in favoarea cui sa pronunțat instanta ?pe portal nu apare sau nu stiu eu sa caut