avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Activitate coriii

Activitate coriii

multumesc pt raspuns, insa in hotararea nr . 1375 din 17 decembrie 2015 am gasit la sectiunea a VIII -a Evidenta activitatii instantei,subiect ce nu cred ca face parte din evidenta actelor procedurale si a inscrisurilor.Puteti sa mi spuneti mai exact in ce articole gasesc tema evidenta actelor procedurale si a inscrisurilor?multumesc mult.
Buna ziua!am mare nevoie de acest subiect,va rog sa mi precizati unde gasesc Evidenta actelor procedurale si a inscrisurilor?va multumesc!
Buna ziua!ma pregatesc pt un examen si va rog mult sa mi spuneti in ce legi si articole gasesc tema Evidenta actelor procedurale si a inscrisurilor?
Buna ziua!va rog sa mi spuneti si mie cum se face citarea in strainatate in procesul civil?va multumesc.
Buna ziua!Parintii mei vor sa -mi doneze un imobil dar nu stim care act este mai sigur cel de donatie sau de vanzare-cumparare,avand in vedere ca mai am o sora din prima casatorie a tatalui meu...apropos ce este cu rezerva succesorala?este mai bine sa faca donatie cu clauza de intrettinere ,poate fi atacat acest act?si pot vinde la randul meu imobilul?va multumesc.
Buna ziua!prima intrebare este cand se va sustine examenul anul acesta,de primire in avocatura si a doua intrebare se refera la faptul daca pot fi scutita de examen daca sunt doctor in drept si am peste 5 ani vechime in functia de juristconsult?multumesc.
buna ziua!in cazul unei intreprinderi individuale(precizez ca nu exista angajati)unde ma adresez pt a se inregistra contributiile firmei?la ITM am inteles ca nu ma pot adresa pt ca nu exista angajati,nu pot beneficia de un contract de munca.Unde atunci pot?multumesc
In 2018 se va tine concursul la scoala națională de grefieri?multumesc.
Va rog frumos sa mi răspundeți,daca va avea loc un concurs la grefieri la sng in 2018?
in ce consta proba practica eliminatorie de la Curtea de Apel Ploiesti,examen dat direct pe post,as vrea sa stiu daca avem de scris la calculator in word sau altceva si ,probabil ca ni se cer anumite cerinte(de redactare...) ,cel putin eu asa cred....as vrea din suflet,sa ma lamuriti,multumesc anticipat.