Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Cand se va sustine examenul de primire in avocatura in ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Cand se va sustine examenul de primire in avocatura in 2018?

Buna ziua!prima intrebare este cand se va sustine examenul anul acesta,de primire in avocatura si a doua intrebare se refera la faptul daca pot fi scutita de examen daca sunt doctor in drept si am peste 5 ani vechime in functia de juristconsult?multumesc.
Buna ziua! Examenul e in jurul datei de 15 septembrie 2018 iar dvs puteti opta pt admitere directa in avocatura, veti sustine un examen de admitere si in cazul promovarii nu mai faceti stagiatura de 2 ani, veti avea direct calitatea de avocat definitiv. Mult succes!