avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Activitate CipaNo

Activitate CipaNo

Buna ziua! Numele meu este Ciprian, in urma cu 6 luni am fost citat de către cei de la DIICOT pentru infracțiunea de de deținere și consum de droguri (marijuana). M-am prezentat la termen, Am recunoscut fapta si acum două săptămâni mi-a ajuns acasă si rechizitoriul. Tin sa mentionez ca am fost înscris si in programul de prevenire si evaluare Antidrog. Intrebarea mea este cu ce voi fi sancționat ? Fapta va rămâne în cazier ? Sincer sa fiu nu as vrea sa ma prezint la viitorul termen din instanța pentru ca imi e frica de persoana condamnată. Se poate face ceva sa nu fiu prezent la proces ? Nu as vrea sa mai dau alte declaratii. Multumesc anticipat !

P.S: Daca imi iau un avocat este vreo sansa sa ma poata ajuta sa scap cu basma curata ? Sau asta iese din discuție
Buna ziua !
As avea si eu o intrebare.
Astăzi am fost citat sa ma prezint la sediul DIICOT pentru săvârșirea infracțiunii de detinere de droguri de risc și aș dori să stiu daca in cazul in care este prima mea faptă si deținerea este doar de o singură țigară cu marijuana împreună cu doi prieteni .. ce se poate intampla in cel mai rau respectiv cel mai bun caz?
Multumesc pentru timpul acordat!
O zi bună în continuare!