Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Detinere de droguri de risc
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Detinere de droguri de risc

Buna ziua !
As avea si eu o intrebare.
Astăzi am fost citat sa ma prezint la sediul DIICOT pentru săvârșirea infracțiunii de detinere de droguri de risc și aș dori să stiu daca in cazul in care este prima mea faptă si deținerea este doar de o singură țigară cu marijuana împreună cu doi prieteni .. ce se poate intampla in cel mai rau respectiv cel mai bun caz?
Multumesc pentru timpul acordat!
O zi bună în continuare!
In cel mai bun caz se poate dispune de catre procuror o solutie de renuntare la urmarire penala si in cel mai rau caz sa fiti trimis in judecata si condamnat.
Da, în esență acestea se pot intampla.
Vor dori să știe si de unde ati cumparat si sa colaborati cu ei si sa ii ajutati sa prindă infractorii care vând.