avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Activitate kol29

Activitate kol29

Buna ziua!
Posed o cladire cu destinatie mixta si am depus ultimul raport de evaluare in 2020. Cu noua lege nu-mi este clar daca impozitul se va calcula dupa grila notariala sau dupa raportul de evaluare?
Multumesc
Buna ziua!
As dori sa va intreb in cazul in care completez Declaratia Unica prin SPV si am un Contract de Inchiriere semnat astazi 25 Mai 2018, ce completez la numarul contractului? Este rubrica obligatorie cu chenar rosu . Contractele de Inchiriere nu se mai depun la Finante, deci nu are cum sa aiba numar. Pentru contractele vechi in derulare e clar, trec numarul dat de Finante, dar pentru cele noi?
Több...

Urmareste intrebarea Raspunde
Buna ziua!

As dori sa va intreb in cazul in care am 3 contracte inchiriere (sunt PF), cum completez Declaratia unica pentru ca exista rubrica doar pentru un singur contract? As dori sa o completez pe SPV. De asemenea ce se intampla cu contractele noi? Le mai depunem la Finante sau le scanam si le trimitem online?
Buna ziua!
As dori sa va intreb daca am 3 contracte de inchiriere cum completez rubrica respectiva pentru ca este loc doar pentru un contract? Completez 3 declaratii unice?
Buna ziua!
As dori sa va intreb despre formularul 600 nu stiu cum sa-l completez. Sunt salariat si am venituri si din chirii ( 3 contracte de inchiriere). Anul trecut am avut venituri ce depasesc acel plafon din lege.
Discuție CASS chirii
Buna ziua!
Acum cateva zile am pus aici o intrebare despre cum se impoziteaza veniturile din chirii daca esti salariat. Intre timp am aflat ca daca esti salariat platesti totusi CASS dupa chirii pentru ca guvernul s-a razgandit. V-as intreba din nou stiind acestea : daca sunt salariat si am venituri din chirii ( 3 contracte de inchiriere) cum voi plati impozitul ?
Răspuns la discuția Impozit chirii 2018
Multumesc pentru raspuns
Buna ziua!
As dori sa va intreb ce impozite voi plati din 2018 dupa chirii? Sunt salariat si am si venituri din chirii.