Media Intră în comunitate
avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Activitate Beatrice Caragate

Activitate Beatrice Caragate

Răspuns la discuția Ma simt inselat

tgeorgescu a scris:

Nu e o infractiune sa vrei sa te casatoresti cu un milionar. Si nici sa renunti la el daca te-a mintit asupra averii sale.

Asta așa e, aveți dreptate. :)
Răspuns la discuția Ma simt inselat
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util

Și-a mai fost un caz, mediatizat destul de mult în cursul anului trecut, dacă bine îmi amintesc, în care era vorba de-un cetățean italian înșelat de o româncă: [ link extern ]

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

“De pilda, o romanca a inselat un cetatean amercan cu 100 000 de dolari.”

Pentru inițiatorul topicului am o singură recomandare, fără conotație juridică: capul sus, dom’le! Viața e prea frumoasă ca să renunțați să vă bucurați de ea!
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Euforie
acest răspuns util
Sandale
acest răspuns util
Caracter
Răspuns la discuția Vreau sa-mi caut tatal
Este vorba despre Faghiura csaba din comuna Cața, județul Brașov?
Răspuns la discuția Post studii medii
Contractual? Funcționar public? Pentru că temeiul juridic este diferit...
Cu multă plăcere!
În ședința Guvernului de săptămâna trecută a fost adoptată Ordonanța de urgență prin care se instituie programul “Investește în tine”. Urmează ca, în termen de 15 zile de la data intrării în vigoare a acesteia,
Comisia Naţională de Strategie şi Prognoză şi Ministerul Finantelor Publice să elaboreze şi să supună aprobării Guvernului normele de aplicare a ordonanței de urgență (printr-o hotărâre a Guvernului). Cred că acolo se vor regăsi dispoziții detaliate referitoare la modalitatea şi condiţiile de acordare a respectivelor împrumuturi.
În ședința Guvernului de săptămâna trecută a fost adoptată Ordonanța de urgență prin care se instituie programul “Investește în tine”. Urmează ca, în termen de 15 zile de la data intrării în vigoare a acesteia,
Comisia Naţională de Strategie şi Prognoză şi Ministerul Finantelor Publice să elaboreze şi să supună aprobării Guvernului normele de aplicare a ordonanței de urgență (printr-o hotărâre a Guvernului). Cred că acolo se vor regăsi dispoziții referitoare la modalitatea şi condiţiile de acordare a ajutorului.