Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Când se poate pensiona socrul meu?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Când se poate pensiona socrul meu?

Bună ziua, comunitate!

Aș dori și eu să aflu când se poate pensiona socrul meu. Este născut la data de 10 aprilie 1965. A lucrat din Ianuarie 1982 pana in Ianuarie 1997 la același angajator (o fabrica de conserve), pe un post de ambalator manual, ulterior stivuitorist, cu următoarele precizări: in perioada 27 Octombrie 1983 - 25 Octombrie 1985 a efectuat stagiul militar, iar in perioada 10 Ianuarie 1997 - 06 Octombrie 1997 s-a aflat in șomaj.
Vă mulțumesc!
Beatrice Caragate, utilizator
Se poate pensiona la limita de virsta dupa Aprilie 2030, la varsta standard de pensionare de 65 ani
Vă mulțumesc frumos !