avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate marcel.damaschin

Activitate marcel.damaschin

Da. Va multumesc. Intr-adevar am dat foarte putine elemente don 2 motive: 1-nu prea primesc raspunsuri si 2-nu stiu cum sa-mi activez semnalizarea lor. Sarut mana. Voi da detalii daca sunteti amabila.
Hello stimati colaboratori! O tema? A vinde vatre B un imobil. Cartea Funciara "curata". C, in proces cu A, cere in instanta drept de retentie pentru acelasi imobil si notarea litigiului. Judecatorul, din greseala (recunoscuta chiar in instanta, ulterior), nu da curs. B stia ca imobilul este "in litigiu". Daca C poate dovedi asta, poate cere anularea actului? Multumesc.
Buna ziua. Poate o firma (SRL) sa fie dizolvata fara opozitii/pretentii si sa ramana neradiata? Pana cand? Multumesc.
Răspuns la discuția O speta nemaitalnita, cred.
Buna dim. Dupa cum vedeti, nu prea am nevoie de avocat. Oricum, multumesc. Sarut mana.
Va multumesc. Stima!
Buna ziua tuturor! O intrebare, va rog. O firma in functiune, de fapt, in redresare/revenire, ramasa acum doar cu 2 angajati, nepermitandu-si deocamdata alt angajat, este obligata sa predea arhiva la Arhivele Nationale? Ori, unei firme de arhivare, sa scape de aceasta problema. Candva firma a avut foarte multi angajati, care mai vin dupa adeverinte. Multumesc!
Si inca o precizare, daca am inteles bine. Este revocabila in anumite conditii evident, donatia facuta in timpul casatoriei "intre soti", nu si daca s-a facut inainte, nu? Multumesc.
Da? Multumesc!