avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Activitate karina silvia

Activitate karina silvia

Sa va dea Dumnezeu sanatate ca ne ajutati! Seara minunata va doresc!
Multumesc pentru raspuns! Mi a donat jumate dintr o casa batraneasca in timpul divortului ....ca sa nu plec...nu are serviciu..pentru a plati eu totul aici. Acum vrea inapoi. Eu am introdus din cauza ca are probleme cu alcoolul. S a pronuntat anul trecut in noiembrie divortul.
Buna seara! Va rog sa mi dati un sfat...in timpul divortului am luat tabla achizitionata de mine si am dus o sa mi fac in alta parte locuibil ca eram data mereu afara. Acum fostul sot mi a deschis dosar de furt,,,,nu mai am bonuri nimic dar pot dovedi cu extras de cont...el nu a muncit nicaieri...ce pot face?






Buna ziua! Donatia din timpul casatoriei este irevocabila chiar daca este facuta dupa introducerea divortului? Ce drepturi am in jumatatea donata de fostul sot si ce as putea face sa delimitez pentru a avea liniste? Pot face act de vanzare cumparare fiului meu? Multumesc anticipat!



Offf multumesc pentru revenire! Nici nu stiu cum sa mai fac! Am nimerit asa acum 20 de ani pe usi straine....si am ramas pentru un serviciu mai sigur in inumane conditii fara apa,fara canalizare, foc la lemne... totul ostil....dar poate in continuare cum se spune "am razbit pentru ca Domnul m a voit...m a scos la loc larg sa nu pier...." O seara binecuvantata!
Multumesc inca o data foarte mult! Din pacate unii oameni nu au niciun Dumnezeu vor sa profite de altii....Nu as vrea ca un individ care ne a terorizat ani de zile pe mine si pe copilul meu si nu a muncit o zi sa aiba vreun drept si la acest ultim lucru pe care am putut sa l fac la o varsta destul de inaintata 50 chinuindu ma sa merg la postuniversitara in continuare....eram in drum si nu am putut astepta finalizarea divortului ca sa achizitionez aceasta mult modesta casa in taramurile severe ale Baraganului. Sper sa pot gasi rezolvarea! O seara cu sanatate va doresc!
Va multumesc foarte mult! Nu stiam ca se poate asa! Se face o alta cerere pentru constatarea ca regimul matrimonial a incetatat? Multumesc din suflet aici nu stiu de ce se amana la infinit lucrurile.....
Buna seara si multumesc din suflet pentru bunavointa d voastra! Intrebare: Am achizitionat prin creditul investeste in tine o casa modesta la tara fiind data afara de `sotul alcoolic `si fara serviciu. Pe acte am semnat doar eu dar `sunt trecuta casatorita . Cum procedez sa fie bunul meu propriu , creditul fiind platit doar de mine in totalitate prin acest program special de creditare oferit celor inscrisi la o forma de studiu superior? De aproape un an inca nu am primit nici citatie! Se poate introduce partaj fara divort? El a refuzat separatia de bunuri. Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția DIVORT SI DREPT DE PROPRIETATE
Multumesc pentru incurajare!
Răspuns la discuția DIVORT SI DREPT DE PROPRIETATE
Multumesc mult pentru incurajare. Sunt la capatul puterilor.....poate gasesc dreptatea...