avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Activitate Manuasz

Activitate Manuasz

Bună ziua tatăl meu a decent de curând și apartamentul era trecut doar pe numele lui, care ar fi procedura, mama e (era) căsătorita cu el și în total suntem 3 copii, dar frați mei sunt plecați prin străinătate
Unu din ei Îmi poate face procura pe numele meu ca să îl reprezint eu? Și cât e valabila acea procura. Mulțumesc
Răspuns la discuția Succesiune
Se poate ca toți frați împreună cu mama(soția) sa îl lase moștenirea unui șingur? (e vorba de un singur obiect apartamentului) alte moșteniri nu sunt
Discuție Succesiune
Bună ziua as dori sa știu și eu care ar fi procedura pentru o succesiune și care ar fi cotele.
Tatăl meu tocmai ai decedat și nu a apucat sa ii facă acte mamei mele (căsătoriți cu acte de 44 ani)
Noi la părinți suntem 3 frați, soro nu pretinde nimic, dar fratele meu îndemnat de cumnata presumn ca da
Ce se poate face
Mulțumesc
Bună ziua, ma numesc Ciprian eu de mic am probleme cu coloana, dar din 2014 ma tot plimb pe la doctori, neurochirurgie, și neurologie, am maduva spinarii dilatata (infurnicaturi în membre și dureri în coloana) lucrez de 10 ani la primăria orașului, în momentul de fata nu mai pot face față munci, întrebarea mea este câte zile de concediu medical poate să-mi se de-a de către mediul neurolog? Eu acuma 2 săptămâni am avut 5 zile de concediu de la medicul de familie.de la locul de munca îmi cer sa îmi bag demisia dacă nu sunt capabil de munca Va mulțumesc