avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Activitate Irinel79

Activitate Irinel79

Bună ziua. Am achiziționat de curând o mașină prin contract de v/c de la o persoană care a adus-o din Germania. Acum ar trebui să fac r.a.r ul si apoi înmatricularea. Ceea ce vă întreb este în legătură cu certificatul fiscal. Ce pot face dacă nu reușesc să iau legatura cu aceea persoană?
Răspuns la discuția Autorizare stivuitorist
Dar eu am făcut cursurile la o firmă autorizată de iscir doar ca diplomă a fost păstrată de firma angajatoare.sa înțeleg că nu pot lucra în acest moment decât urmând din nou cursurile?eu speram să mi se elibereze o altă copie a diplomei
Am lucrat la o firmă unde a trebuit să fac un curs pt.a primi autorizația de stivuitorist.cursul a fost plătit de firma .Am absolvit dar nu am primit nici un document.au fost oprite de firmă. Ce pot face acum pt.a avea în posesie un document în vederea angajării pe postul de stivuitorist?
Am absolvit cursurile pt.activitatea de stivuitorist în 2008.cursurile au fost plătite de firma angajatoare dar eu nu am primit niciodată o diplomă sau alte documente.ce pot face acum pt.a mă angaja la o firmă în activitatea de stivuitorist? Mulțumesc anticipat