Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Certificat fiscal pt.inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Certificat fiscal pt.inmatriculare

Bună ziua. Am achiziționat de curând o mașină prin contract de v/c de la o persoană care a adus-o din Germania. Acum ar trebui să fac r.a.r ul si apoi înmatricularea. Ceea ce vă întreb este în legătură cu certificatul fiscal. Ce pot face dacă nu reușesc să iau legatura cu aceea persoană?
george-neagu, moderator
Daca nu obtineti cerificatul fiscal de la vanzator veti intampina greutati la inmatriculare auto
Daca avaeti incheiat contract vanzare cumparare vehicul ,aveti datele de identificare vanzator
Daca nu reusiti sa contactati vanzatorul urmeaza sa il notificati oficial cu obligatia depunerii certificatului fiscal-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta