avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Activitate dora881988

Activitate dora881988

Mulțumesc mult!
Buna ziua.Am și eu nevoie de câteva informații.Sotul ,dependent de jocuri de noroc vrea să vindem casa pentru a și achita datoriile(luată prin credit ipotecar)...12.000 Euro credit luat pe firma.Daca eu nu vreau asta,poate banca la care e creditul pe firma ,in cazul in care nu are de unde sa și plătească datoriile sa mă execute silit ,având în vedere că,casa e luată prin credit ipotecar?Multumesc
Sotul doreste sa nu mai aiba nici o pretentie la casa cumparata impreuna ,prin urmare sa mi cedeze partea lui mie.Acum m ai departe sincer nu ma pricep in ce mod se poate realiza acest act.A ti putea sa mi da ti mai multe detalii daca va rog atat despre partaj cat si despre conventia matrimoniala de separatie de bunuri?
Sotul doreste sa nu mai aiba nici o pretentie la casa cumparata impreuna ,prin urmare sa mi cedeze partea lui mie.Acum m ai departe sincer nu ma pricep in ce mod se poate realiza acest act.A ti putea sa mi da ti mai multe detalii daca va rog atat despre partaj cat si despre conventia matrimoniala de separatie de bunuri?
Buna ziua.Am ajuns cu sotul meu la un consens.Dorim sa facem separare de bunuri ,fara sa divortam,el cedandu mi partea lui din proprietate…Se poate realiza la notar daca avem un copil minor?Multumesc
Buna ziua.Vreau sa i intentez sotului meu divortul deoarece nu ne mai intelegem si el nu vrea sa divorteze…Cum fac sa ma creada ca vorbesc serios si sa i trimit scrisoare de chemare in instanta?Poate asa ori se va trezi …
Multumesc
Buna ziua.Unde se depun dosarele de indemnizatie de maternitate in Bucuresti?Multumesc
Multumesc frumos!
Buna seara.Stie cineva cat timp este valabil certificatul fiscal pentru persoanele fizice?