avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 397 soluții astăzi
Forum Activitate Mihiionutmihai

Activitate Mihiionutmihai

Răspuns la discuția Neplata daunei total economice
Va multumesc frumos!

Olga Tanasa a scris:

Euroins este obligat sa plateasca. vinovatul are calitatea de intervenient fortat si nu este obligat sa plateasca dauna, tocmai aceste este rolul asigurarii doar ca unii asiguratori despagubesc greu si prost...


Răspuns la discuția Neplata daunei total economice
Da deținea polița RCA dar în schimb avea polița la cei de la Euroins

auto care v-a lovit nu detinea o polita rca valabila? care este motivul pt care nu incasati dauna, de la cine ati solicitat-o??

Buna ziua de circa 4 luni ma tot chinui sa recupereze o dauna total economică în urma unui accident auto .Am o întrebare pot da în judecata persoana care a produs accidentul pentru recuperarea daunei auto .
Am avut un accident rutier unde misa dat dauna totală economică de către cei de la Euroins. Dar în înștiințarea cu suma de plata au spus că plata se va face în 30 de zile conform legi . Eu stiu ca termenul este de 10 zile . Imi puteti spune care este termenul legal . Va multumesc
În cât timp se poate primi suma de la o firmă de asigurări după ce sa trimis documentația respectiv contractul de închiriere a masini , dosarul de dauna cat si cererea de dauna . Vreau sa stiu daca se mai evaluează dosarul său trebuie sa se dea sumele datorate multumesc


Mihiionutmihai a scris:

Pe data de 28 am depus tot dosarul împreună cu cererea de despăgubire la firma de asigurări . Vroiam sa stiu termenul legal care este sa primesc suma oferită de acestea .

Pe data de 28 am depus tot dosarul împreună cu cererea de despăgubire la firma de asigurări . Vroiam sa stiu termenul legal în care primesc suma promisă de acestea
La cadrele M.A.i cu se deconteza comform legi e neclara si spune "" se acorda decontarea servicii de cazare ,alimentatie publica etc . Iar la alt articol se refera "" facturile fiscale trebiue sa contina titulatura distincta de servicii turistice cazare alimentatie masa . Ce nu înteleg . Trebie sa manâc unde sunt cazat sau la un restaurant care da si factura fiscala . Cu stima