avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Activitate ancaoze

Activitate ancaoze

L-am trimis la politie sa faca plangere si sa duca acolo dovezile ca eu as fi incasat sume mai mari de bani(adica dovezi care sa poarte semnatura mea de primire, sau vre-o hartiuta scrisa de mine cu sumele cerute pretinse de el mai mari, etc.), problema este ca acel "caiet" contine si evidente ale muncii la negru desfasurate de catre el, adica plati si incasari pentru munca lui la negru. In concluzie daca eu nu am semnat niciunde ca am primit acele sume "pretinse" de catre el acum,sau sa aiba vre-un inscris cu sume eronate de bani scris de mana mea, imi poate face ceva?
Buna, lucrez la o firma ca si contabila, si acum sunt acuzata de catre patron ca mi-ar fi dat mai multi bani pentru plata contributiilor catre bugetul de stat decat sunt valorile chitantelor. Mentionez ca societatea nu are datorii catre stat, totul fiind achitat la zi, doar ca el spune ca mi-ar fi dat mai multi bani in decursul ultimilor 5ani, decat este valoarea sumelor achitate, De asemenea mentionez ca el nu are nici o dovada concreta ca mi-ar fi dat mie sume mai mari de bani (ceea ce nici nu s-a intamplat), doar ca acum vine si imi arunca mie in fata un caiet in care cica el ar fi notat sumele, dar unde eu nu am semnat ca as fi primit acele sume de bani. Ce ar trebuii sa fac acum ca el sa inceteze cu aceste acuzatii nefondata? Tin sa precizez ca el nu dorese ca eu sa imi inchei activitatea din cadrul societatii ci doar sa ii dau suma pe care el mi-o imputa fara nici o dovada
Răspuns la discuția Proces verbal de conservare
Chiar nu se gaseste un formular?? avem control fiscal de la ANAF si chiar este nevoie urgenta de asa ceva. Pe net nu am gasit nicaieri un formular de Proces Verbal de Conservare Mijloace Fixe
Are cineva un model de proces verbal de conservare?? Daca da , se poate a ne trimite si noua??? Multumim anticipat
Buna ziua,
as dori sa stiu care sunt conditiile care trebuiesc respectate in cazul angajarii unui minor sub 16ani, si care sunt pasi necesari pentru a face acest lucru.
Va multumesc