avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Activitate danrautu

Activitate danrautu

In ce temei nu poate emite factura asociatia de proprietari?Multumesc anticipat.
Societatea la care sunt consilier este cercetata de catre Politie pentru inselaciune(in conventii).Citati fiind, merg cu administratorul la Sectie pentru discutii si eventuale declaratii. Desi aveam imputernicire si calitate sa fiu acolo pentru a-mi apara clientul(in speta societatea prin administrator)...militienii aproape ca m-au dat afara pe motiv ca declaratia o luau administratorului ca persoana fizica iar eu nefiind avocat...samd. De abia dupa ce i-am amenintat cu presa m-au lasat sa-mi asist clientul in formularea declaratiei.Mentionez ca orice temei legal pentru prezenta mea acolo era nul pentru ei...cred ca daca as fi fost slab de inger ma si bateau:))
Unde scrie domnule, negru pe alb, ca nu poate fi?
Unde scrie domnule, negru pe alb, ca nu poate fi?
Poate fi persoana juridica subiect activ al infractiunii de inselaciune?Astept parerile voastre pentru ca am o speta interesanta...Multumesc!
Poate fi persoana juridica subiect activ al infractiunii de inselaciune?Astept parerile voastre pentru ca am o speta interesanta...Multumesc!
Răspuns la discuția cotestatie la executare
Actualmente care este soarta recursului?
Răspuns la discuția cotestatie la executare
Actualmente care este soarta recursului?
CIM sunt de acord...insa procura?contract de mandat?...parerea mea este ca nu sunt admisibile ca maniera de exercitare a profesiei. Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!
Ipoteza: sunt angajat ca si consilier juridic la o S.C.Intrebare: ce maniera contractuala as putea gasi pentru a reprezenta/asista in instanta o alta S.C. in acelasi timp.Va multumesc anticipat!