Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatia de proprietari este obligata sa emita si ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatia de proprietari este obligata sa emita si factura?

Am o intrebare...daca in bloc sau la curte cu mai multe apartamente, isi are sediul si o societate comerciala, asociatia de proprietari(asociatia fiind inregistrata la finante ) poate emite si factura (pe langa chitanta cu cheltuieli) la cererea firmei?
.....sau sub o alta reformulare....societatea poate inregistra in contabilitate cheltuielile cu intretinerea
ce-i revin si fara factura? sau este de ajuns doar chitanta de cheltuieli...va multumesc
Asociatia nu factureaza, iar pentru societate sunt de ajuns chitantele.
Asociatiile de proprietari nu pot emite facturi, in acesta situatie chitantele sunt suficiente.
In ce temei nu poate emite factura asociatia de proprietari?Multumesc anticipat.
Din cate stiu se pot emite facturi de catre Asociatia de Proprietari fara nicio problema.
In legatura cu ce sa emita factura?