avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 115 soluții astăzi
Forum Activitate FloareaStancilor

Activitate FloareaStancilor

Răspuns la discuția Apartament pentru copil minor
Mă complic util, fiindcă sînt căsătorită a doua oară și nu vreau să implic actualul cu care oricum sînt in divorț. Mulțumesc, deci se poate. Știți cumva și legea aferentă?
Apartament copil minor

Se poate cumpăra un apartament pe numele copilului minor? Părinții își pot face buletin la acea adresă?
Tata zice că a aflat acolo in detenție că ar exista ceva lege cum că mama poate lua ceva indemnizație specială dacă el a fost angajat legal pînă la momentul detenției
Tata deținut de 3 ani peste hotare. A fost angajat la stat. Mama poate lua ceva indemnizație pentru copii minori?
Răspuns la discuția Închidere ONG non profit inactiv


Cornel Vasile a scris:

Doriti lichidarea si dizolvarea ONG-ului?


Da. Îmi puteți da detalii?
Asociație ONG non profit inactivă - o pot Închide fără să o reactivez?
Contabilitate PFA activități muzicale cod Caen 9001 - îmi pot face si depune singur bilanțul anual, sau am nevoie de contabil? Dpdv legal mă interesează. Mulțumesc.
Buna ziua, îmi poate explica cineva ce înseamna?

Tip solutie: Încheiere
Solutia pe scurt: In temeiul art. 591 C.p.p. sesizează instanţa cu soluţionarea cererii de întrerupere a executării pedepsei formulată de petentul – condamnat @@@. Înaintează dosarul la Compartimentul Registratură al Judecătoriei @@@ în vederea repartizării aleatorii a cauzei. Pronunţată în camera de consiliu, astăzi,..
Răspuns la discuția încuviințare executare silită


CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu, doar în romanele lui Dickens exista închisoarea datornicilor în legislația noastră a existat poate pe vremea codului Caragea..Nu va rămâne decât sa încercați ca lnainte de împlinirea a 3 ani sa verificați prin executor dacă nu are bunuri în patrimoniu..


Mulțumesc !
Pe scurt: încuviințare executare silită, debitorul nu are nimic pe numele lui, nici bunuri, nici cont bancar, nici nu este angajat. Poate face închisoare ?