Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Tata deținut, indemnizație copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Tata deținut, indemnizație copil

Tata deținut de 3 ani peste hotare. A fost angajat la stat. Mama poate lua ceva indemnizație pentru copii minori?
Depinde la care indemnizatie va referiti ? ..alocatie de stat, indemnizatie pentru cresterea copilului etc.
Tata zice că a aflat acolo in detenție că ar exista ceva lege cum că mama poate lua ceva indemnizație specială dacă el a fost angajat legal pînă la momentul detenției
FloareaStancilor, utilizator