avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Activitate Issab3ll4

Activitate Issab3ll4

Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu informații despre pasii de urmat in obținerea unui certificat de producator de prăjituri de casă,cum au cei care vând la târgurile de profil agro, in regim I. I sau P. F. I? Si pasii de urmat am tot cautat informații pe google dar sunt destul de evazize..Fac prăjituri acasă pe baza de comanda si vreau sa fiu in legalitate. Mulțumesc frumos
copilul s-a nascut pe 6.03.2011, am contract de intermediere (agent asigurari ) la o societatate de 2 ani de zile, pana in august 2010 s-a retinut decat impozitul de 10% la sursa, iar din septembrie pana in decembrie s-a retinut 16% impozit , cas 10.5%si somaj 0.5%..am inteles ca cei cu activitati independente beneficiaza de indemnizatie..in cazul de fata beneficiez de indemnizatie de crestere?????va rog un raspuns urgent....mentionez ca nu sunt PFA
Sunt absolventa de studii superioare, lucrez de 1 an la o Societate pe postul de Inspector Asigurari, post care conform COR necesita studii superioare, implicit remurat cu 880... in speta noi am fost platiti pana in septembrie cu 440 brut, am inteles ca s-a operat o modificare in Cartea de Munca la brut 528, din 1.09.2007, dar astazi stupoare salariul net este tot de 347. Ce e de facut, unde sa ma adresez pt ca deja isi bat joc de noi! As vrea si eu un sfat rapid.. am toate statele de plata, fluturasi. sa-i actionez in instanta pentru 880 in primul rand si apoi pt diferenta de salariu..sau cum?! Va multumesc anticipat