Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ajutor!!! ce e de facut?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ajutor!!! ce e de facut?

Sunt absolventa de studii superioare, lucrez de 1 an la o Societate pe postul de Inspector Asigurari, post care conform COR necesita studii superioare, implicit remurat cu 880... in speta noi am fost platiti pana in septembrie cu 440 brut, am inteles ca s-a operat o modificare in Cartea de Munca la brut 528, din 1.09.2007, dar astazi stupoare salariul net este tot de 347. Ce e de facut, unde sa ma adresez pt ca deja isi bat joc de noi! As vrea si eu un sfat rapid.. am toate statele de plata, fluturasi. sa-i actionez in instanta pentru 880 in primul rand si apoi pt diferenta de salariu..sau cum?! Va multumesc anticipat
~ Conținut șters la cerere ~
Personal incadrat pe functii pentru care conditia de pregatire este cea de studii superioare trebuie sa aiba un salariul minim brut de 880 lei.