avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 422 soluții astăzi
Forum Activitate Iszlai

Activitate Iszlai

vă mulțumesc frumos pentru informați
Bună ziua,
Firma de construcții de alături de proprietate mea construiește blocuri si noi benzi de circulație alături de cea existentă ,face gălăgie foarte mare, lucrează cu utilaje care imi zguduie casa si geamurile apoi cea mai mare problema este ca in trecut am fost inundat deoarece panta străzi vechi era deficitară acum cea nouă mă dezavantajează si mai tare , toată apa de pe stradă se adună la mine in curte! Cui mă pot adresa!?
Întrebarea mea este,:dispeceratele de taxi sunt scutite de taxe sau despăgubite pe durata pandemiei de virus? Deoarece eu sunt șofer la taxi la o firma din Cluj-Napoca și am solicitat patronului dispeceratului , suspendarea plăti în perioada în care nu o sa muncesc deoarece nu lucrez și m-am autoizolat.. Fiind totodată la chirie(plătită de mine.,la fel ca dispeceratul!) ce este de făcut.. Sau care este legea în astfel de cazuri
Am vandut o masina marca opel astra f din 1993 unei persoane cu contract comodat in 2014 ,mentionez ca am pierdut actele si nu mai stiu cum il cheama pe cumparator si nici notarul nu imi gaseste contractul daca nu i-am spus numele cumparatorului,nu pot radia masina fiscal ,imi vine impozit neplatit si amenzi ,v-as ruga sa imi spuna cineva cum as putea sa gasesc masina sau la cine este acuma ?! MULTUMESC ASTEPT SFATURI
buna ai reusit sa o prelungesti?cum ai procedat ma aflu in aceeasi situatie
Cam in cat timp primesc un raspuns la cererea de prelungire , aproximativ?
O cerere la fel ca si la parchet dar sa fie adresata Judecatoriei? tot asa sa fie formulata ..?multumesc
Buna ,am primit acasa ordonanta printr-o comunicare in care se renunta la urmariea penala avuta, apoi m-am prezentat la politie cu ordonanta primita pentru a-mi lua permisul inapoi ,insa cei de acolo au spus ca trebuie sa astept confirmarea instantei care este programata pe data de 05.01.2020 cum as putea prelungi dovada existenta deoarece cei de la parchet au zis ca ei nu mai pot odata cu renuntarea urmariri penale ....ce as putea face sa obtin o noua prelungire pana la data confirmari instantei sau ce as putea face ..va multumesc anticipiat!
Nu am posibilitatea de angajare a unui avocat,sunt șofer de meserie,poate sa mi se rețina dovadă și cum spuneam victima nu avea nimic doar o julitura la picior nu cred că ea dat zile daca medici de la spital i-au spus că nu are nimic.?! Singur fara avocat ce ar trebui sa fac ,de menținut îmi mențin declarația inițială