Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum gasesc o masina vanduta cu contract comodat,insa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum gasesc o masina vanduta cu contract comodat,insa nu mai gasesc actele!!!?

Am vandut o masina marca opel astra f din 1993 unei persoane cu contract comodat in 2014 ,mentionez ca am pierdut actele si nu mai stiu cum il cheama pe cumparator si nici notarul nu imi gaseste contractul daca nu i-am spus numele cumparatorului,nu pot radia masina fiscal ,imi vine impozit neplatit si amenzi ,v-as ruga sa imi spuna cineva cum as putea sa gasesc masina sau la cine este acuma ?! MULTUMESC ASTEPT SFATURI
Precizarile dv sunt contradisctorii
Or ati vandut vehiculul-respectiv ati transferat dreptul de proprietate asupra bunului mobil,or ati incheiat contract de comodat in favoarea unui tert care astfel a dobandit dreptul de folosinta provizorie a bunului mobil
Incercati in baza datelor de identificare vehicul sa va adresati la SPR evidenta auto si la asiguratorul la care ati avit asigurarea RCA