avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum gasesc o masina vanduta cu contract comodat,insa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum gasesc o masina vanduta cu contract comodat,insa nu mai gasesc actele!!!?

Am vandut o masina marca opel astra f din 1993 unei persoane cu contract comodat in 2014 ,mentionez ca am pierdut actele si nu mai stiu cum il cheama pe cumparator si nici notarul nu imi gaseste contractul daca nu i-am spus numele cumparatorului,nu pot radia masina fiscal ,imi vine impozit neplatit si amenzi ,v-as ruga sa imi spuna cineva cum as putea sa gasesc masina sau la cine este acuma ?! MULTUMESC ASTEPT SFATURI
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 19:58, 24 Noiembrie 2018
Precizarile dv sunt contradisctorii
Or ati vandut vehiculul-respectiv ati transferat dreptul de proprietate asupra bunului mobil,or ati incheiat contract de comodat in favoarea unui tert care astfel a dobandit dreptul de folosinta provizorie a bunului mobil
Incercati in baza datelor de identificare vehicul sa va adresati la SPR evidenta auto si la asiguratorul la care ati avit asigurarea RCA

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare judecatoreasca radiere din circulatie care sunt pasii? cpirtica cpirtica Buna , am vandut recent un autoturism cu o valoare mica , cumparatorul refuza transcrierea acestuia pe motivul ca nu doreste sa plateasca timbrul de mediu care ... (vezi toată discuția)
Masina avariata Florin-Huf Florin-Huf Buna seara, Am avut un autovehicul marca opel astra. Acesta nu este pe numele meu ci pe al bunicii (datorita RCA) Am avut un accident din care masina s-a ... (vezi toată discuția)
Vânzare auto- fiscal Mioaraariton Mioaraariton Am vândut o mașina și urma sa ii scot fiscalul, asta la începutul lui 2019, am vândut-o printr-un intermediar și tot m-am rugat de el sa îmi dea actele ... (vezi toată discuția)