avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Activitate ionita corina

Activitate ionita corina

Răspuns la discuția Pensie alimentară minor
Buna ziua!cum se poate obtine aceasta executare silita internationala?
nu
1/3 la venitul din Germania....fluturasul l-a trimis angajatorul din Germania
stie cineva ce pasi trebuie sa urmez sa recuperez de la fostul sot alocatia copiilor din Germania,el benificiaza de ea in continuare tinand cont ca noi am divortat si am o sentinta definitiva...copiii fiind in intretinera mea
in urma divortului fostul sot trebuie sa-mi achite cheltuielile de judecata plus pensia alimentara retroactiv de la deschiderea divortului,sentinta este definitiv,dar el refuza sa plateasca.mentionez ca lucreaza in Germania cu acte in regula,acolo mai beneficiaza si de alocatia copiilor.....am inteles ca pot face o executare silita,dar nu stiu pasii care trebuie sa ii urmez.....si daca voi reusi sa fac ceva
in urma divortului fostul sot trebuie sa-mi achite cheltuielile de judecata plus pensia alimentara retroactiv de la deschiderea divortului,sentinta este definitiv,dar el refuza sa plateasca.mentionez ca lucreaza in Germania cu acte in regula,acolo mai beneficiaza si de alocatia copiilor.....am inteles ca pot face o executare silita,dar nu stiu pasii care trebuie sa ii urmez.....si daca voi reusi sa fac ceva