avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Activitate Larisa1406

Activitate Larisa1406

Buna ziua am avansat in functie aceasta schimbare urmand sa se produca cu data de 1 iulie 2019 avand o perioada de proba de 3 luni. Intre timp am aflat ca sunt insarcinata. Intrebarea mea este o sa mai fie in vigoare contractul de munca cu marirea de salar aferenta dupa ce eu anunt sarcina? Au voie sa renunte la noul contract si marire si sa raman pe vechea functie? Multumesc
Răspuns la discuția Orele de liniste
Va multumesc frumos pentru raspunsuri. Am sa transmit insa domnul care locuieste deasupra nu accepta sub nicio forma acel pian nici macar daca este in limita decibelilor. Ma intreb ce este de facut incontinuare.
Buna ziua. Avem in bloc o fetita care studiaza pianul la un liceu de profil mentionez faptul ca nu canta niciodata in timpul orelor de liniste. Canta de 3, 4 ori pe saptamana jumatate de ora. Vecinul de deasupra este atat de deranjat de acest pian incat cheama
Politia constant. Face scandal si ameninta pe toti locatarii care ii tin partea mamei acestui copil. Intrebarea este legal fetita are voie ea cante in afara orelor de liniste daca. Stiu ca nu trebuie sa depaseasca un numar admis de, decibeli (niciodata nu s-au masurat decibelii). Vecinul reclamant nu vrea sub nicio forma sa ajunga la un consens cu mama fetitei mentionand ca este foarte deranjat de acest sunet. Ce este de facut ca fetita sa poata continua sa-si faca lectiile fara ca acest locatar sa o mai hartuiasca? Multumesc!