avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 125 soluții astăzi
Forum Activitate claudia elena

Activitate claudia elena

Discuție REABILITAREA!
Buna ziua!
Fiti draguti reabilitarea se poate face mai de vreme?
Un prieten de al meu a fost condamnat 3 ani si 6 luni din care a facut 2 ani si acum 1 sa eliberat....In acest caz poate sa faca reabilitarea mai devreme?
Daca da ce trebuie sa faca?
Va multumesc!
Răspuns la discuția ALOCATIE PENTRU COPIL!
Multumesc foarte mult....Mi-ati dat un raspuns foarte corect si foarte concis.
Locuiesc in sectorul 3....Deci ma duc la primaria sectorului 3 cu dosarul format din actele mentionate mai sus?
multumesc mult
Răspuns la discuția O MOSTENIRE!
Andreea Lisievici a scris:

Doamna, chiar nu intelegeti ca TREBUIE sa scrieti cu litere mici, exceptand inceputul frazei? Repet: acest forum are regulament, pe care daca nu il respectati, veti fi sanctionata!


Ok doamna....nu mi-am dat seama ca am scris cu litere mari...am crezut ca nu trebuie sa scriu bolduit!
Fiti draguti cum poate un cetatean de origine turca stabiliti impreuna cu sotia si 2 copii minori de 3 ani si respectiv 7 ani in Romania sa sa obtina alocatia de stat pentru copii.
Unde trebuie sa se adreseze?
Ce acte le trebuie?
Pot beneficia de alocatie copii atata timp cat lokuiesc in Romania?
Va multumesc si va doresc o zi buna!
Răspuns la discuția O MOSTENIRE!
VA MULTUMESC....SI REFERITOR LA MSJ ADMINISTRATORULUI NU AM CUM SA TIP LA ACESTI OAMENII CARE OFERA NISTE RASPUNSURI OAMENILOR SI NE AJUTA......AM SCRIS ASA MARE FARA IMPORTANTA, NU CUM VA-TI EXPRIMAT!
Discuție O MOSTENIRE!
FITI DRAGUTI AM SI EU O INTREBARE PENTRU DVS......IN CAZUL CAND O PERSOANA PRIMESTE O MOSTENIRE ( SOTIA DE EXEMPLU) IN CARE O SA LOCUIASCA IMPREUNA CU SOTUL DANSEI IN ACEL APARTAMENT PRIMIT MOSTENIRE....SA ZICEM PRIN ABSURD CA CELE 2 PERSOANE SOT SI SOTIE DIVORTEAZA ACESTIA TREBUIE SA IMPARTA ADICA SA FACA PARTAJUL PENTRU ACEL APARTAMENT SAU II RAMANE SOTIEI?
VA MULTUMESC MULT SI SPER CA ATI INTELES LA CE MA REFER!
Răspuns la discuția Cum se ajunge consilier juridic?
Va multumesc foarte mult ca mi-ati raspuns.
Eu lucrez la o firma de 3 luni si acum urmeaza sa imi faca cartea de munca.
Eu trebuie sa precizez contabilului sa fie trecuta functia de consilier juridic?
Pentru a- mi face parafa cum dovedesc acest fapt ca sunt consilier juridic daca eu nu am nimic la mana?
Cum pot sa ma inscriu in COLEGIUL CONSILIERILOR JURIDICI?
Va multumesc mult de tot!
Va doresc o zi buna!
Buna ziua....Fiti draguti in anul 2007 am terminat facultatea si am dat si licenta in acelasi an....Pana in prezent nu am profesat ca nimic....Vroiam sa va intreb si sa ma sfatuiti cum pot fi consilier juridic la o firma si ce imi trebuie pentru a avea o stamplia cu parafa mea?
Va rog sa ma scuzati daca nu am folosit termeni necesari dar nu stiu unde sa mai ma interesez.
Va multumesc tuturor!
Fiti draguti in urma cu 6 luni am depus o plangere la Sectia 8 Politie pt vatamare corporala....Am fost chemata la politie si eu si familia mea si 2 martori....Politistul de acolo a trimis dosarul mai departe....Este posibil ca de 6 luni sa nu prImesc niciun rezultat?Asa se asteapta?Asa se intampla?Eu nu vreau ca acest animal care ma lovit sa scape, de aceea vreau sa imi spuneti dc dureaza asa mult!
Va multumesc mult de tot si ma bucur ca sunteti alaturi cand avem nevoie de dvs.!
O zi plakuta tuturor!
Discuție AMENDA
Am primit amenda astazi 13.mai.2008 in zona Calea Victoriei ca am traversat prin locuri nepermise....Amenda este de 100 ron si daca o platesc in 2 zile de 50 RON....Va rog mult de tot sa imi spuneti daca nu platesc aceasta amenda ce mi se poate intampla!
Mentionez ca nu am proprietatii dar domiciliez la adresa din buletin.
Va multumesc si vreau un raspuns urgent dn partea dvs !