avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Activitate ANonimm21

Activitate ANonimm21

Răspuns la discuția Inselatorie agentie de modelling
Buna seara, dupa doua ore de la semnarea contractului am dorit rezilierea acestuia! Persoana de acolo a spus ca trebuie sa achit o suma, insa nu am acceptat, dupa care a amenintat cu instanta! Sa imi fac griji? Firma ma poate da in judecata?
Răspuns la discuția reziliere
Avand in vedere ca am cerut anularea dupa 2 ore, ei neoferidu.mi nimic,imi pot cere bani? Sau sa se ajunga in instanta?

Ionuț Olteanu a scris:

Depinde de clauzele contractului. Mergeți să le studieze un avocat

Discuție reziliere
va deranjez cu o intrebare,sper ca ma puteti ajuta! Din prostie am facut o greseala si am semnat un contract cu o firma de modelling(o teapa se pare..),insa dupa 2 ore mi-am dat seama ca este teapa si am dorit anularea contractului!Persoana a spus ca trebuia sa platesc o suma pt a il rezilia sau ma da in judecata...Pot ei sa faca asta? Au trecut doar 2 ore de la semnare ..Ce sa fac? va rog ajutgati-ma!
va deranjez cu o intrebare,sper ca ma puteti ajuta! Din prostie am facut aceeasi greseala si am semnat un contract,insa dupa 2 ore mi-am dat seama ca este teapa si am dorit anularea contractului!Persoana a spus ca trebuia sa platesc o suma pt a il rezilia sau ma da in judecata...Pot ei sa faca asta?