Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... reziliere
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

reziliere

va deranjez cu o intrebare,sper ca ma puteti ajuta! Din prostie am facut o greseala si am semnat un contract cu o firma de modelling(o teapa se pare..),insa dupa 2 ore mi-am dat seama ca este teapa si am dorit anularea contractului!Persoana a spus ca trebuia sa platesc o suma pt a il rezilia sau ma da in judecata...Pot ei sa faca asta? Au trecut doar 2 ore de la semnare ..Ce sa fac? va rog ajutgati-ma!
ANonimm21, utilizator
Depinde de clauzele contractului. Mergeți să le studieze un avocat
Avand in vedere ca am cerut anularea dupa 2 ore, ei neoferidu.mi nimic,imi pot cere bani? Sau sa se ajunga in instanta?

Ionuț Olteanu a scris:

Depinde de clauzele contractului. Mergeți să le studieze un avocat

In principiu, da. Cum v-am zis și anterior, depinde de contract și clauzele acestuia