avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1885 soluții astăzi
Forum Activitate eugenoctavian1968

Activitate eugenoctavian1968

Întrebări:
Cum adică n-ai pus cu intenție numerele false?
Ce-a fost în capul tău să pui numere false la ceva care trebuie să aibă numere bune?
Te ajută?
Numere false=dosar penal=condamnare=anulare permis.
Dacă ai hârtie de la procuror ce mai cauți la miliție? La expirarea termenului mergi iar la procuror!
Procurorul e mai mare decât milițianul!
Răspuns la discuția Localitate permis de conducere
Nu s-a schimbat.
Dacă agentul a spus că *va înainta dosarul la parchet, înseamnă că dosarul e încă la poliție. Vedeți unde e dosarul și încercați să obțineți o audiență la șeful instituției care are dosarul.
Având în vedere că dumneavoastră ați pătruns pe contrasens și ați provocat accidentul, nu văd ce articole de lege v-ar putea dezincrimina. În primul rând ați greșit că nu ați păstrat distanța față de cel din fața dumneavoastră, n-ați circulat cu atenție, ați intrat pe contrasens. Asta e, bine că n-a murit nimeni!
Din păcate nu, legea prevede că trebuie să păstrezi distanța față de cel din față ca să poți frâna în siguranță... Știu, nasol, asta e.
Trebuie să plătești ceva pentru rezidența respectivă?
Dacă nu ai nicio obligație, las-o așa!
Cine cere ăla plătește!
Refuzând testul cu aparatul lor, tu ești cel care trebuie să plătești. Știu, e frustrant, dar având în vedere că aparatul lor dă erori, te poți trezi pieton pe cel puțin jumătate de an, că ăștia dacă apari pozitiv la aparatul lor, îți iau permisul!
N-ai ce face, plătești apoi îi dai în judecată să-ți dea banii, asta e singura cale. Grea, dar asta e! Succes!
Sfatul meu este să te abții!
În momentul în care ai pășit pe teritoriul României tu trebuia să predai unul dintre permise! Conform legii nu ai voie să deții două permise de conducere!
Mergi blat, poate ai nevoie de permisul spaniol în Spania, du-te în Spania, așteaptă să treacă cei doi ani, ia-ți toate categoriile acolo eventual, apoi, după cei doi ani de încercare, vii în România și conduci liniștit.
Părerea mea.
Adică dacă vreți răspuns corect, trebuie să ne spuneți câți proprietari sunt membri în asociația din care faceți parte.
Dacă sunt mai mulți de 5, atunci e cum v-am zis mai sus.