avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Activitate leuca_luminita

Activitate leuca_luminita

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util


Aurel Fleancu a scris:

Hotarare asociat/asociati/actionari cu privire la schimbarea sediului social.
Act cu privire la utilizarea noului sediu social - contract inchiriere, comodat etc.
Act constitutiv actualizat - in care se va mentiona noul sediul.


Toate bune, la care se adauga. in cazul in care sediul va fi la bloc, Acordul asociatiei de proprietari si acordul vecinilor. Se va intocmi si mapa pentru ANAF care va cuprinde
1. "Cerere de înregistrare a documentului care atestă dreptul de folosinţă asupra
spaţiului cu destinaţie de sediu social şi de eliberare a certificatului pentru
spaţiul cu destinaţie de sediu social" ( o luati de la reg comertului) si Contractul de comodat (inchiriere).

Se vor preda Certificatul de inmatriculare si certificatele constatatoare care au in cuprinsul lor vechiul sediu.
Se ca completa Declaratia model 3 (o luati de la reg comertului) cu activitatile autorizate in vechile constatatoare.
Discuție GDPR si medicii
Buna ziua. Cabinetele medicilor de familie organizate sub forma de SRL, care au si angajati si liste de pacienti sun nevoite sa respecte GDPR si sa aibe un DPO? Va multumesc.
Răspuns la discuția Stimulent de insertie gemeni
Multumesc frumos.
Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti care este valoare stimulentului de insertie pentru gemeni. Va multumesc.
Dupa ce ridicati mentiunea de la reg.com va prezentati la primarie la serviciul autorizari si va vor spune ei ce documente trebuie sa aduceti pentru a primi acordul de functionare(autorizatia ). Fiecare primarie are alta palarie... Daca era in sect si 2 va spuneam eu...
Răspuns la discuția Raport preluare Revisal
violetanuky a scris:

Am primit cod incarcare la toate raportarile trimise (vineri,sambata si duminica).Am sunat ,am spus ca am trimis mail duminica cu toate trimiterile,data si ora.Au spus ca vor verifica si acum am primit codurile.Deci astia sunt pasii pentru cei care au avut probleme.Succes.Violeta


Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Raport preluare Revisal
violetanuky a scris:

Rodica,am sunat acum dimineata la tel.021/302.70.50 ,este nr telefon informatica.


Si ce v-au spus? Ce explicatie v-au dat referitor la nefunctionarea raportarilor?
Răspuns la discuția Raport preluare Revisal
Si eu am patit acelasi lucru!!! Transmiterea am facut-o chiar mai devreme si nici la aceasta ora nu a aparut....
Răspuns la discuția Decadere drepturi parintesti
Daca nu e trecut in certificatul de nastere al copilului, atunci: pa, ura si la gara!

Pot toti membrii fondatori ai unei asociatii sa se retraga si sa fie inlocuiti de alte persoane care doresc preluarea asociatie? Daca se poate si o baza legala ar fi minunat! Va multumesc pentru ajutor!