avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate page_rrr

Activitate page_rrr

nici nu se uita la tine daca pretinzi contract si plata pe etape....nici pomeneala.. Chestiunea este ca sunt foarte multe cereri pentru astfel de lucrari si foarte puitini meseriasi cat de cat buni , si ei stiu bine asta. Nu accepti conditiile lor, ....iti intorc spatele imediat si in cel mai scurt timp gasesc alti clienti , care intr-un final , presati de urgenta , vor accepta plata in avans, asa pe ochi frumosi....Aici guvernul trebuia sa reglementeze mult mai clar si mai simplu, cu sanctiuni foarte mari....
nu mai am dosarul din 2017 intocmit de credyr Inkaso . Cum as putea sa reintru in posesia unei copii ?
va multumesc foarte mult...
Va multumesc...
Si daca exista dosar de executare , poti fi executat silit si dupa 30 de ani ?...nu exista si in acest caz un termen pentru actiune , dupa care sa intervina prescriptia ??
chiar daca au trecut 4 ani de cand s-a deschis dosarul de recuperare ?
mentionez ca ultima legatura ( discutii , acte, e-mailuri) cu executorul judecatoresc angajat de kredyt incaso am avut-o in nov. 2017 , cu Credyt Incaso ...prin sept 2017 , iar cu creditorul (banca care mi-a dat creditul) , tot in nov. 2017. Nimic altceva nu s-a mai intamplat intre timp, , nici discutii, nici e-mailuri si nici acte schimbate reciproc, cu nici unul din cei trei mentionati mai sus , pana in dec. 2021 , cand am primit acea scrisoare de la Credyt Incaso, de care pomeneam in primul mesaj.
Intrebarea mea este ,....in acest pot fi executat silit , doar pe baza dosarului din 2017 intocmit de executorul de atunci , sau este necesara o alta actiune din partea lor ?
va multumesc...
pai eu , in afara de onorariul executorului , nu am mai facut nici o plata din 2017 pana in dec. 2021 cand am primit instiintare de la Kredyt Incaso ca as mai avea de plata 6000 lei catre creditorul meu BCR ,...dar nici ei nu au mai facut nimic de atunci, ca sa recuperreze ceva de la mine , nici recuperatorii dar nici creditorul care ia angajat.
Fundamentarea de care amintit , ar fi trecerea a 4 ani din dec 2017 pana in dec. 2021. Nu este suficient ?
stima...
se poate invoca prescriptia ?
mulktumesc...
buna ziua..
am primit o scrisoare de instiintare de la o societate de recuperari ca as mai avea ceva de plata la un dosar deschis de acestia in 2017 , pentru o recuperarea unei sume reclamate de o banca.
Mentionez ca in 2017 am platit executorul angajat de aceasta societate de recuperari , cu suma pe care mi-a transmise-se intr-un plan de plate in rate si atat....altceva nu am mai platit. Am chitanta de plata integrala a onorariului cerut de executor.
Intrebarea mea este, ce as mai putea face acum ca sa evit plata sumelor destul de mari , raportat la pensia mea si asa neindestulatoare ?

Va multumesc.
si ce ar trebui sa contina contractul de concesiune ....in cateva cuvinte , ca sa NU am aceasta posibilitate ?
As putea sa vi-l trimit pe whatsapp, ca sa va faceti o idee......este succint ?

P.S terenul este proprietate a consililui local , nu este in patrimmoniul de stat si nici pe domeniul public....
va multumesc foarte mult....